Divergent PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Pam pam pam Very Happy

Manifesty frakcji

Go down 
AutorWiadomość
Ferris
Admin
Ferris

Liczba postów : 150

Manifesty frakcji Empty
PisanieTemat: Manifesty frakcji   Manifesty frakcji Icon_minitimePią Mar 28, 2014 5:01 pm

Bla, bla, tutaj trzeba będzie wstawić te manifesty.
Powrót do góry Go down
https://one-choice.forumpl.net
Ferris
Admin
Ferris

Manifesty frakcji Empty
PisanieTemat: Re: Manifesty frakcji   Manifesty frakcji Icon_minitimePią Mar 28, 2014 6:34 pm

ALTRUIZM

Manifesty frakcji Abnegation

Będę mą zgubą

Jeśli stanę się własną obsesją.

Zapomnę tych, których kocham

Jeśli nie będę im służył.

Będę wojować z innymi

Jeśli odmówię widzenia się z nimi.

Przeto decyduję się

Odwracać od mego odbicia,

Nie polegać jedynie na sobie,

Lecz na mych braciach i siostrach,

Oraz kierować me oczy i serce na bliźnich

Póki nie przestanę istnieć.*

(* Niektórzy członkowie dodają również „I tylko Bóg pozostanie”, jednakże ten
fragment nie jest obowiązkowy.)

Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pią Mar 28, 2014 7:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Ferris
Admin
Ferris

Manifesty frakcji Empty
PisanieTemat: Re: Manifesty frakcji   Manifesty frakcji Icon_minitimePią Mar 28, 2014 6:56 pm

ERUDYCJA

Manifesty frakcji Erudite

PONIŻSZE ZDANIA UZNAJEMY ZA PRAWDZIWE:

1. „Ignorancja” jest zdefiniowana nie jako głupota, lecz jako brak wiedzy.
    2. Brak wiedzy nieuchronnie wiedzie ku brakowi zrozumienia.
    3. Brak zrozumienia prowadzi ku rozłamowi wśród ludzi.
    4. Rozłam wśród ludzi doprowadza do konfliktu.
    5. Wiedza jest jedynym logicznym rozwiązaniem problemu, jakim jest konflikt

Zatem, aby raz na zawsze pozbyć się konfliktu, musimy wyeliminować rozłam między ludźmi poprzez naprawienie braku zrozumienia, które powstaje przez lekceważenie wiedzy.
Ludzie powinny być edukowani w następujących dziedzinach:

SOCJOLOGIA

Aby jednostka rozumiała, w jaki sposób funkcjonuje społeczeństwo.

PSYCHOLOGIA

Aby jednostka rozumiała, w jaki sposób pojedyncza osoba odnajduje się w tymże społeczeństwie.

MATEMATYKA

Aby jednostka była przygotowana do dalszego badania w zakresie nauk ścisłych, inżynierii, medycyny i technologii.

NAUKI ŚCISŁE

Aby jednostka lepiej rozumiała, w jaki sposób działa świat.
Aby nauka jednostki w innych dziedzinach była uzupełniania. Aby jak najwięcej jednostek było przygotowanych do wkroczenia na ścieżki wiodące do innowacji i postępu.

KOMUNIKACJA

Aby jednostka wiedziała, jak mówić i pisać w sposób jasny i efektywny.

HISTORIA

Aby jednostka rozumiała błędy i sukcesy, jakie zaprowadziły nas do tego punktu.
Aby jednostka nauczyła się zarówno naśladować owe sukcesy, jak i omijać owe błędy.

Przywódcy nie mogą być wybierani w oparciu o charyzmę, popularność, czy łatwość w porozumiewaniu się, gdyż wprowadzają one w błąd i mają niewiele wspólnego z efektywnością politycznego przywódcy. Powinien być użyty obiektywny standard, aby określić, kto najlepiej pasuje do tej roli. Tymże standardem będzie test inteligencji, któremu zostaną poddani wszyscy dorośli obywatele, jeśli obecny lider osiągnie wiek pięćdziesięciu pięciu lat albo przejawi w widoczny sposób zaniki w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu.Ci, którzy po dokładnym uczeniu się nie osiągną wymaganego minimum na teście,zostaną wygnani z frakcji, aby przysłużyli się naszemu społeczeństwu. Nie jest to przykład wyższości, ale raczej czyn praktyczny: Ci, którzy nie są wystarczająco inteligentni, by zajmować się rolami, jakie są nam przydzielone – rolami, które wymagają znacznej umysłowej zdolności – bardziej nadają się do prac niewymagających kwalifikacji niż do pracy we frakcji. Praca niewymagająca kwalifikacji jest konieczna do przetrwania naszego społeczeństwa i zatem jest tak samo ważna jak praca we frakcji.Informacje zawsze muszą być dostępne dla wszystkich członków frakcji. Zatajanie lubukrywanie informacji będzie karane reprymendą, więzieniem oraz, ostatecznie, wygnaniem.Każde pytanie, dla którego można znaleźć odpowiedź, musi być rozwiązane albo przynajmniej rozważone. Należy sprostać nielogicznym procesom myślenia, kiedy tylko się pojawią.Nieprawidłowe odpowiedzi muszą być poprawione. Właściwe odpowiedzi muszą byćzatwierdzone. Jeśli odpowiedź do pytania nie jest jasna, należy ją przedyskutować. Wszystkie dyskusje wymagają dowodu. Każda kontrowersyjna myśl lub pomysł musi być uzupełniona dowodem, aby obniżyć widmo konfliktu.Inteligencja musi być użyta dla dobra, a nie dla szkody, społeczeństwa. Ci, którzy używają inteligencji dla swoich prywatnych korzyści albo posługują się nią, szkodząc innym, nie zrozumieli odpowiedzialności, z jaką wiąże się nasz dar, i dlatego nie są mile widziani w naszej frakcji.Inteligencja jest darem, a nie prawem, i dlatego musi być dzierżona nie jako broń,ale jako narzędzie dla polepszenia bytu innych ludzi.
Powrót do góry Go down
Ferris
Admin
Ferris

Manifesty frakcji Empty
PisanieTemat: Re: Manifesty frakcji   Manifesty frakcji Icon_minitimePią Mar 28, 2014 7:16 pm

NIEUSTRASZONOŚĆ

Manifesty frakcji Dauntless

WIERZYMY,
że tchórzostwo jest głównym powodem istnienia
niesprawiedliwości na świecie.
WIERZYMY,
że o pokój walczy się z trudem
i czasem trzeba użyć siły, by tego dokonać.

Ponadto:
WIERZYMY,
że sprawiedliwość jest ważniejsza od pokoju.
WIERZYMY
w wolność od strachu
i sprzeciwiamy się jego wpływowi na nasze decyzje.
WIERZYMY
w zwykłe czyny męstwa i w odwagę, która doprowadza do
stanięcia w obronie drugiego człowieka.
WIERZYMY
w uznanie lęku i jego władzy nad nami.
WIERZYMY
w walczenie z tym lękiem bez względu na nasz komfort,
nasze szczęście, czy nawet zdrowie psychiczne.
WIERZYMY
w krzyczenie za tych, którzy mogą tylko szeptać,
i w obronę tych, którzy nie potrafią się bronić sami.
WIERZYMY
nie tylko w śmiałe słowa, ale również w śmiałe czyny,
które im odpowiadają.
WIERZYMY,
że ból i śmierć są lepsze od tchórzostwa i bezczynności,
gdyż
WIERZYMY
w działanie.

NIE WIERZYMY
w wygodne życie.
NIE WIERZYMY,
że cisza jest użyteczna.
NIE WIERZYMY
w dobre maniery.
NIE WIERZYMY
w ograniczanie pełni życia.
NIE WIERZYMY
w puste głowy, puste usta ani puste ręce.
NIE WIERZYMY
w to, by nauka kontrolowania gniewu zachęcała do
niepotrzebnej przemocy.
NIE WIERZYMY
w to, abyśmy mogli bezczynnie stać z boku.
NIE WIERZYMY
w istnienie żadnej innej zalety niż odwaga.
Powrót do góry Go down
Ferris
Admin
Ferris

Manifesty frakcji Empty
PisanieTemat: Re: Manifesty frakcji   Manifesty frakcji Icon_minitimePią Mar 28, 2014 7:28 pm

PRAWOŚĆ

Manifesty frakcji Candor

NIEUCZCIWOŚĆ JEST NIEOKIEŁZNANA.
NIEUCZCIWOŚĆ JEST CHWILOWA.
NIEUCZCIWOŚĆ JEST POWODEM ISTNIENIA ZŁA.

Oczywistością jest, że kłamstwa mogą zawładnąć społeczeństwem, rodziną, a nawet życiem osobistym każdego człowieka. Jedna grupa okłamuje drugą, rodzice oszukują dzieci, dzieci kłamią swoim rodzicom, przyjaciele okłamują przyjaciół,
jednostka oszukuje samą siebie. Nieuczciwość stała się tak nieodłącznym elementem
sposobu, w jaki odnosimy się do siebie, że rzadko mamy okazję być częścią wiarygodnego związku. Nasze ciemne sekrety pozostają znane tylko nam. Mimo to, owe sekrety powodują konflikty. Kiedy jesteśmy nieszczerzy w stosunku do ludzi, zaczynamy czuć wstręt do nas samych; kiedy oszukujemy siebie, nie mamy nawet najmniejszej szansy na poprawę wad, jakie znajdujemy w sobie, wad, które staramy się tak rozpaczliwie ukryć przed naszymi bliskimi, wad, które powodują, że kłamiemy. Stało się jasne, iż kłamstwa są jedynie czasowym rozwiązaniem stałego problemu. Kłamanie, aby oszczędzić czyjeś uczucia, nawet, jeśli prawda mogłaby je poprawić, niszczy owe uczucia na dłuższą metę. Kłamanie, aby ochronić samego siebie, działa do momentu, kiedy prawda wypływa na wierzch. Prawda, jak dzikie zwierzę, jest zbyt silna, by pozostać w zamknięciu. Powyższe przykłady możemy dostrzec w naszym codziennym życiu. Jednakże nie udaje nam się zrozumieć, że dotyczą one nie tylko naszych relacji z sąsiadami, czy też z przyjaciółmi. Czymże jest społeczeństwo, jeśli nie siecią relacji typu jednostka-jednostka? A czym konflikt, jeśli nie zderzeniem ciemnych sekretów jednej osoby z ciemnymi sekretami drugiej? Nieuczciwość jest zasłoną, która odgradza jedną osobę od drugiej. Nieuczciwość pozwala istnieć złu, ukrywając je przed oczami tych, którzy byliby zdolni z nim walczyć.

NIEUCZCIWOŚĆ PROWADZI KU NIEUFNOŚCI.
NIEUFNOŚĆ WIEDZIE KU KONFLIKTOWI.
UCZCIWOŚĆ DOPROWADZA DO POKOJU.

Mamy wizję uczciwego świata. W nim rodzice nie oszukują swoich dzieci, a dzieci nie kłamią swoim rodzicom; przyjaciele ani współmałżonkowie nie okłamują siebie nawzajem. Gdy jesteśmy pytani o naszą opinię, mamy prawo powiedzieć, co myślimy, nie uwzględniając innych odpowiedzi. Biorąc udział w rozmowie, nie musimy przewidywać zamiarów naszych rozmówców, ponieważ są one oczywiste. Jednak najbardziej – tak, ponad wszystko – mamy swobodę w ujawnianiu naszych ciemnych sekretów, gdyż znamy sekrety naszych sąsiadów, naszych przyjaciół, naszych współmałżonków, naszych dzieci, naszych rodziców i naszych przeciwników. Wiemy, iż mając unikatowe wady, nie jesteśmy wyjątkowi, ponieważ jesteśmy wadliwi. Zatem możemy być autentyczni. Nie podejrzewamy nikogo i staramy się żyć w pokoju z ludźmi.

PRAWDA POWODUJE, ŻE JESTEŚMY SZCZERZY.
PRAWDA CZYNI NAS SILNYMI.
PRAWDA SPRAWIA, ŻE JESTEŚMY NIE DO POKONANIA.

Będziemy wychowywali nasze dzieci tak, aby mówiły prawdę. Będziemy to czynili przez zachęcanie ich do mówienia, co mają na myśli w każdej możliwej chwili. Dla dziecka wstrzymywanie słów jest równoznaczne z kłamaniem. Będziemy szczerzy w stosunku do naszych dzieci nawet kosztem ich uczuć. Jedynym powodem, dla którego ludzie nie potrafią znieść uczciwości, jest zatajanie przed nimi prawdy o nich samych już we wczesnym dzieciństwie. Jeśli dzieci zostaną wychowane, aby słuchać zarówno szczerej pochwały, jak i szczerej krytyki, będą w stanie znieść ocenę rówieśników. Życie w prawdzie czyni nas silnymi. Dorosłość będzie określona jako moment, kiedy to każdy członek społeczeństwa będzie w stanie udźwignąć ciemne sekrety innych ludzi, a ci ludzie zniosą jego sekrety. Toteż każdy członek zostanie poddany Pełnemu Odsłonięciu, które obnaży każdą ukrytą część jego życia. Ów członek będzie miał możliwość zobaczyć ukryte części życia swoich współczłonków. W ten sposób każdy z nas pozna wzajemnie swoje sekrety i staniemy się nie do pokonania:
PRAWDA SPRAWIA, ŻE JESTEŚMY NIE DO POKONANIA.
Powrót do góry Go down
Ferris
Admin
Ferris

Manifesty frakcji Empty
PisanieTemat: Re: Manifesty frakcji   Manifesty frakcji Icon_minitimePią Mar 28, 2014 7:35 pm

SERDECZNOŚĆ

Manifesty frakcji Amity
.
Rozmowy o Pokoju

ZAUFANIE
Syn mówi do swojej matki:
- Matko, pokłóciłem się dziś z moim przyjacielem.
Na co matka odpowiada:
- Dlaczego pokłóciłeś się ze swoim przyjacielem?
- Ponieważ zażądał czegoś ode mnie, ale nie chciałem mu tego dać.
- Dlaczego nie chciałeś mu tego dać?
- Albowiem należało do mnie.
- Mój synu, teraz masz swój dobytek, lecz nie masz przyjaciela. Co bardziej byś
wolał mieć?
- Mojego przyjaciela.
- Zatem dawaj szczodrze, ufając, że dostaniesz to, czego potrzebujesz.

SAMOWYSTARCZALNOŚĆ
Córka mówi do swojego ojca:
- Ojcze, dzisiaj pokłóciłam się z moją przyjaciółką.
Na co ojciec odpowiada:
- Dlaczego pokłóciłaś się ze swoją przyjaciółką?
- Ponieważ mnie obraziła i rozzłościłam się.
- Dlaczego się rozzłościłaś?
- Bowiem skłamała na mój temat. (W niektórych wersjach: „Ponieważ jej słowa mnie
zraniły”.)
- Moja córko, czy słowa twojej przyjaciółki zmieniły to, kim jesteś?
- Nie.
- Zatem nie złość się. Opinie innych ludzi nie mogą cię zniszczyć.

PRZEBACZENIE
Mąż mówi do swojej żony:
- Żono, dzisiaj pokłóciłem się z moim nieprzyjacielem.
Na co jego żona odpowiada:
- Dlaczego pokłóciłeś się ze swoim nieprzyjacielem?
- Ponieważ go nienawidzę.
- Mój mężu, dlaczego go nienawidzisz?
- Albowiem wyrządził mi krzywdę.
- Krzywda należy do przeszłości. Musisz jej pozwolić zostać tam, gdzie leży.

DOBROĆ / ŻYCZLIWOŚĆ
Żona mówi do swojego męża:
- Mężu, dzisiaj pokłóciłam się z moją przeciwniczką.
Na co jej mąż odpowiada:
- Dlaczego pokłóciłaś się ze swoją przeciwniczką?
- Gdyż powiedziałam jej coś okrutnego.
- Moja żono, dlaczego powiedziałaś jej coś okrutnego?
- Ponieważ uważałam, iż jest to prawdziwe.
- Zatem nie powinnaś mieć okrutnych myśli. Okrutne myśli prowadzą ku okrutnym
słowom i ranią zarówno ciebie, jak i ich cel.

(Poniższa część była włączona do oryginalnego manifestu, jednak później usunięto ją.)
ZAANGAŻOWANIE
Jeden przyjaciel mówi do drugiego:
- Przyjacielu, dzisiaj pokłóciłem się z moimi wrogami.
Na co drugi odpowiada:
- Dlaczego pokłóciłeś się ze swoimi wrogami?
- Ponieważ mieli zamiar cię skrzywdzić.
- Przyjacielu, dlaczego mnie broniłeś?
- Albowiem cię kocham.
- Zatem jestem ci wdzięczny.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

Manifesty frakcji Empty
PisanieTemat: Re: Manifesty frakcji   Manifesty frakcji Icon_minitime

Powrót do góry Go down

Manifesty frakcji
Powrót do góry